سخنان‌ سرلشگرسلیمانی درباره‌ توان نظامی‌سپاه

سرلشکر سلیمانی با اشاره به خصوصیات دشمن از صدام به عنوان دژخیمی خون‌ریز یاد کرد و افزود: ویژگی‌ها،صفات و اخلاق حاکم بر دشمن به ما کمک می‌کند که حقیقت راه و استقامت و پایمردی را که در این مسیر داشته‌ایم بشناسیم.
 
وی جنگ‌هایی را که پیرامون کشورمان در سال‌های اخیر رخ داده را شاهد و مبین عظمت و بزرگی جنگ تحمیلی خواند و اظهار داشت: دفاع مقدس تنها جنگی بود که نماد حقیقی تمام عیار یک مذهب و شاخص های آن در اخلاق، عقیده، رفتار و سایر سطوح را تبلور بخشید.
 
فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار داشت: در دریای جنگ تحمیلی یک فکر انحرافی یافت نمی‌شود، در حالی که در جریانی با مبنای عقیدتی تفکرات انحرافی همواره به عنوان آسیب زننده آن جریان وجود داشته است.
 
وی با بیان اینکه همه چیز جنگ حقیقی بود و نشانه کاذبی در آن یافت نمی شد گفت: دلیل آنکه دفاع مقدس امروز به دایره المعارفی که هر روز به شمار تشنگانش افزوده می‌شود تبدیل شده حقیقت راستینی است که هر از گونه کذبی مبراء است.
 
سرلشکر سلیمانی با اشاره به دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی آنرا به 3 دوره تقسیم و تصریح کرد:دوره اول انقلاب دوره جوشش‌ها بود، دوره دوم دوران پیروزی‌ها و سومین دوره بیداری‌ها است که در اثر این پیروزی‌ها به وجود آمد.
 
وی دستاورد معنوی انقلاب اسلامی را ایجاد حرکتی با شعار جدید دینی توصیف کرد و افزود: انقلاب اسلامی ایران حرکتی جدید را با نام و شعاری نو به نام اسلام به وجود آورد که موجب پیروزی‌های بزرگ و سرنگونی و تصرف پایگاه‌های مهم دشمن شد.
 
فرمانده نیروی قدس سپاه با مقایسه وضعیت ایران قبل و بعد از استقرار جمهوری اسلامی به بی‌‌بصیرتی‌های برخی از اعراب در عدم درک انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: اعراب، ایران زمان شاه که شریک دشمنان‌شان بود را تحمل می‌کردند اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که ایران هزینه‌های مقابله با دشمنان آنان را بر عهده گرفت با حسادت و حساسیت برخی از آنها روبرو شده است.
 
وی دومین تاثیر انقلاب اسلامی را اثر ساختاری عنوان و تصریح کرد: نفس این ساختار انقلاب ساز بود که خود منجر به شکل گیری برخی جوششها، نهضت ها و حرکت های اسلامی شد و اینکه امام خمینی(ره) در سال 68 فرمودند: "‌ما انقلاب‌مان را صادر کردیم" تکیه ایشان بر جوشش های نهضتی بود که در دنیا پدید آمده بود.
 
سرلشکر سلیمانی صدور انقلاب اسلامی را در شکل گیری پایگاه های مبارزه با ظلم در اقصی نقاط جهان عنوان کرد و اظهار داشت:حزب الله لبنان در جنگ 33روزه با عنایت خداوند توانست مهم ترین ارتش مقابل اعراب را مغلوب کند، جنگ 22 روزه نیز برای قوای دشمن اعجاب انگیز بود.
 
وی بیداری‌هایی که در اثر این پیروزی‌ها به دست می آید را حاصل مرحله سوم دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: نتیجه این پیروزی ها و دستاوردها را در عصبانیت و واکنش دشمنان در صحنه سناریوهای تهدید و تحریم علیه کشورمان به راحتی می توان دید.
 
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان با اشاره به آمادگی های دفاعی و پیشرفت‌های حیرت انگیز ایران و تاثیر آن بر اردوگاه دشمنان انقلاب اسلامی گفت: امروز رشد و ارتقای توان نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف از جمله عرصه های موشکی، توان دریایی سپاه و تحولاتی که در این عرصه‌ها در کشور رویداده برای دشمنان قابل تحمل نیست.
/ 0 نظر / 7 بازدید