«عماد عقل» شکارچی جاسوسان اسراییل + عکس

اینها فرماندهان شهیدی بودند که با طراحی بزرگترین عملیاتهای شهادت طلبانه، بیشترین کشته را بر روی دست اشغالگران گذاشتند تا سران رژیم صهیونیستی را متقاعد کنند که برای حذف فیزیکی آنها چاره ای جز صرف هزینه های فراون مالی و انسانی ندارند.
 
در این میان عماد عقل، یحیی عیاش و صلاح شحاده با ترفندهای مختلف و به طرق گوناگون هدف جوخه های ترور صهیونیستها قرار گرفته و به شهادت رسیدند.
 
عماد حسن ابراهیم عقل به سال 10/7/1971 در اردوگاه «جبالیا» واقع در نوار غزه متولد شد که بعد از جنگ 1948 خانواده اش از روستای برعیر واقع در مجدل مهاجرت کرد.
 
 
عماد، تحصیلات ابتدائی خود را در اردوگاه جبالیا و مقطع راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه الفالوجه و بیت حانون و المخیم به پایان می رساند.
 
او مدارک تحصیلی و علمی خود برای تحقیق و بررسی در زمینه دارو به آکادمی الامل در شهر غزه ارسال می کند و هنوز ضوابط و اصول ثبت نام را کاملا" انجام نداده بود که نیروهای اشغالگر او را بازداشت کردند.
 
 
یکبار دیگر عماد عقل در تاریخ 23/9/1988 به اتهام عضویت در حماس و مشارکت در انتفاضه محاکمه و زندانی شده و پس از گذراندن 18 ماه اسارت، از زندان آزاد می شود.
 
پس از آزادی از زندان، علی رغم قبولی در رشته فقه دانشگاه حطین در اردن، به دلیل ممانعت رژیم صهیونیستی از خروج وی به دلیل فعالیت و مشارکت در انتفاضه موفق به ادامه تحصیل نمی شود.
 
ابتدای سال 1991 برای عماد عقل، شروع یک دوران جدید است. دورانی که با عضویت در مجموعه شهدا، اولین تیم عملیاتی را برای شناسایی و شکار جاسوسانی تشکیل می دهند که کار آنها وطن فروشی از طریق همکاری با جوخه های ترور اسراییل بود.
 
 
این گروه بعدها با مسلح شدن تمام اعضا، وارد نبرد مسلحانه با گشتی‌ها و سربازان اشغالگر نیز می شوند.
 
عماد عقل، مغز متفکر گردانهای نظامی حماس، در تاریخ 26/12/1991 به دنبال اعترافات برخی دوستانش که تحت شکنجه شدید صورت گرفته بود، از طرف صهیونیست ها تحت تعقیب قرار گرفته و در تاریخ 22/5/1992 به کرانه باختری نقل مکان کرده و در تشکیل و راه اندازی گروههای جهادی به فعالیت می پردازد.
 
 
در پی بازداشت دهها تن از مبارزان گردانهای قسان توسط صهیونیستها، عماد عقل که اکنون تبدیل به یکی از فرماندهان اصلی حماس و یکی از دشمنان سطح یک اسراییل تبدیل شده، در تاریخ 13/11/1992 مجبور به بازگشت به غزه می شود.
 
نبرد با اشغالگران ادامه داشت تا اینکه در روز چهارشنبه برابر با 24/11/1993 میلادی، شهید عماد که روزه دار بود با دوستانش در محله الشجاعیه افطار می کند و هنگام خروج از منزل متوجه محاصره خانه توسط نیروهای صهیونیستی می‌شود.
 
 
دقایقی بعد درگیری میان او و سربازان صهیونیست آغاز شده و بعد از چند دقیقه تبادل آتش و کشته شدن چند تن از سربازان اسراییلی، عماد عقل نیز به آرزوی درینه خود یعنی شهادت در خاک فلسطین می رسد.
 
 


/ 0 نظر / 5 بازدید