فعال ترین عضو ستاد ارتحال امام

دوست شهید صنیع خانی می گوید: اتوبوس ها از مناطق مختلف کشور به حرم مطهر می آمدند. شهید صنیع خانی چندین نفر را مامور کرده بود تا به زوار امام (ره) آب بدهند.سید با دیدن جمعیت زیاد زائران امام(ره) شروع به گریستن کرد و گفت:«خدمت کردن به این مردمی که با عشق به این مراسم آمدند، لذت بخش است.»

اولین گنبد حرم امام خمینی

 

«محمد علی سبحانی» در سال 1360 از لانه جاسوسی که در آن روزها، مرکز اعزام رزمندگان به جبهه ها بود، با شهید صنیع خانی آشنا شد.او می گوید:

«شهید صنیع خانی، مسئول اعزام نیرو به جبهه بود.او کار اعزامم به جبهه را انجام داد.به مروز زمان،ارتباطم با او بیشتر شد.» ادامه می دهد : «سید محمد سال 1368 در ستاد ارتحال امام خمینی(ره)در بهشت زهرا(س)،فعالیت داشت.او علاوه بر مدیریت خاکبرداری مکان حرم امام (ره)، در آب رسانی به زائران هم کوشا بود.من هم در این ستاد با او همکاری داشتم

وی به فعالیت های شهید صنیع خانی در ستاد ارتحال امام (ره) اشاره می کند و ادامه می دهد:

« او یکی از اعضای فعال این ستاد بود. سید محمد چندین تانکرآب در قسمت های مختلف بهشت زهرا(س) گذاشته بود تا زائران موقع تشنگی از آن استفاده کنند.علاوه بر این،چندین ایستگاه صلواتی در دور تا دور حرم،راه اندازی کرد.او همه این کارها را خالصانه انجام داد.»

سبحانی درباره کار دشوار تامین آب بهشت زهرا(س) می گوید:

« در آن سال،تامین آب یکی از نیازهای اصولی ما در این مکان بود.اطرف حرم امام (ره)هنوز لوله کشی نشده بود و مشکل آب سرویس بهداشتی و آشامیدنی وجود داشت.شهید صنیع خانی مدیریت تامین آب را پذیرفت و کار شایسته ای برای هزاران زائر انجام داد.او تا فاصله ده ها کیلومتر از حرم،این کار را به خوبی انجام داد؛ در حالی که این کار یکی از سخت ترین کارهای ستاد ما بود

او می افزاید:

«او لباس خاکی جبهه را به تن کرده بود و گفت که کار در ستاد، او را به یاد روزهای دفاع مقدس می اندازد.او با موتور مدام در اطراف حرم حال تردد می کرد تا کمبودها را رفع کند.»

محمد علی درباره شهید صنیع خانی می گوید:

شهید صنیع خانی

«سید محمد یک انسان خالص و بی ریا بود. یک روز به او دوربین عکاسی دادم تا از فعالیت هایش عکس بگیرد اما علاقه به این کار نشان نداد. دوست نداشت که خودش را در معرض دید دیگران قرار دهد. این رفتارش نشان از تواضع و فروتنی اش داشت. به همین خاطر هم از چهره های محبوب و دوست داشتنی در ستاد بود.»

دوست شهید صنیع خانی ادامه می دهد:

« اتوبوس هایی که از استان های کشور به حرم می آمدند،در جای مخصوصی متوقف می شدند.شهید صنیع خانی در این مکان، چندین نفر را مامور کرده بود تا کار آب رسانی به زائران را انجام دهند.او وقتی با جمعیت زیاد زائران امام(ره) روبرو شد،شروع به گریستن کرد و گفت:«خدمت کردن به این مردمی که با عشق به این مراسم آمدند، لذت بخش است

از شدت گرفتن عارضه شیمیایی شهید می گوید:

« زمانی که بیماری اش شروع شد،برای درمان به انگلستان رفت. بعد از برگشتنش،در مراسم سالگرد امام (ره) شرکت کرد. حضورش برای اعضای ستاد،خیلی دلگرم کننده بود.»

دوست شهید صنیع خانی در پایان می گوید:

« حالا که چند سال از شهادتش می گذرد، زمانی که از روی پلی که به نام آن شهید است عبور می کنم، حس و حال عجیبی پیدا می کنم. دوباره یادش در دلم زنده می شود. او یکی از فعال ترین عضو ستاد ارتحال امام(ره)بود.»

برای شادی روح امام و شهدا صلوات

/ 1 نظر / 15 بازدید
يه دوست

سلام؛ [گل][گل] مطالبي بسيار پر بار در اين وبلاگ براي مطالعه عموم قرار داديد. خدا قوت... موفق و سربلند و پيروز باشيد. [چشمک][لبخند]