پیام مشترک فرمانده و نماینده ولی فقیه در سپاه به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی: ویژگی

پیام مشترک فرمانده و نماینده ولی فقیه در سپاه به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی:
ویژگی شهید مطهری ایستادن قاطع در برابر تهاجم فکری و فرهنگی مخالفان و معاندان بود

شهید مطهری با ارائه مستدل و محکم آموزه های دینی، قاطعانه در برابر تهاجم فکری و فرهنگی مخالفان و معاندان که از آبشخورهای مختلف الحاد، انحراف و التقاط تغذیه می کردند ایستاد و نسل جوان دوران خویش را از گزند آسیب های فکری مصون ساخت.

خبرگزاری فارس: ویژگی شهید مطهری ایستادن قاطع در برابر تهاجم فکری و فرهنگی مخالفان و معاندان بود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کل سپاه، در آستانه فرا رسیدن 12 اردیبهشت ماه سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پیام مشترکی صادر کردند.
متن کامل پیام به این شرح است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
استاد مطهری (ره) به حق یکی از بزرگترین معماران بنای فکری نظام اسلامی به حساب می آید .
رماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)
بار دیگر 12 اردیبهشت فرارسید تا ضمن تجلیل از منادیان تعلیم و تربیت در سپاه ، یاد و خاطره علّامه متفکر و فیلسوف معاصر استاد شهید مرتضی مطهری را دوباره در ذهن و دل خویش و در محفل دوستان و فرهیختگان زنده نمائیم.
شهید مطهری با مجاهدت های علمی و معنوی فراوان ، از خود شخصیتی ساخت که جامع فضائل انسانی و الهی بود، از جمله ویژگی های برجسته و کم نظیر او که می تواند برای اساتید و مربیان و حتی فرماندهان ، مدیران و کارشناسان ،درسی ارزشمند باشد، زمان شناسی و نیازشناسی است.

درک دقیق و درست او از اقتضائات فکری زمان خویش و مهندسی معارف ناب و زلال اسلامی متناسب با آن جهت هدایت نسل جوان ، مهمترین عامل موفقیت و تأثیرگذاری او بر اندیشه و رفتار مخاطبانش بود.

او با ارائه مستدل و محکم آموزه های دینی، قاطعانه در برابر تهاجم فکری و فرهنگی مخالفان و معاندان که از آبشخورهای مختلف الحاد، انحراف و التقاط تغذیه می کردند ایستاد و نسل جوان دوران خویش را از گزند آسیب های فکری مصون ساخت و اینچنین توانست سهمی وافر در تربیت و ساخت معنوی و انقلابی نیروهای انقلاب را به خود اختصاص دهد.
آری درسی که نقش آفرینان ساخت معنوی و انقلابی سپاه می توانند از آن شهید بزرگوار بگیرند، در درجه اوّل خودسازی و ثبات قدم در این مسیر ارزشمند است تا بتوانند نهاد مقدس و بالنده سپاه را بسوی تعالی معنوی هدایت نمایند.

در این راستا ضمن گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج و تجلیل و تقدیر از همه دست اندرکاران عرصه تعلیم و تربیت، اعم از فرماندهان، مسئولین و اساتید و مربیان توجه بیشتر به نکات زیر در برنامه ریزی های آموزشی، تربیتی و معنوی مورد تأکید می باشد:
1- وحدت وهمدلی در همه مراحل برنامه ریزی و اجرای برنامه ها و دوره های تربیتی و معنوی فیمابین فرماندهان محترم و مسئولین محترم نمایندگی حفظ و تقویت گردد.
2- شورای تربیت و تعالی رده ها فعال تر از گذشته برگزار و تصمیمات و اقدامات مناسب جهت اجرایی نمودن برنامه های ابلاغی بویژه نسبت به دوره های تربیت و تعالی خانوادگی اتخاذ گردد.
3- برنامه های آمادگی معنوی و آموزش های قرآنی بالاخص دوره های پاسدار معلّم قرآن تقویت گردد.
4- با توجه به نقش تأثیر گذاری اساتید و مربیان در مباحث تربیتی و معنوی، استفاده از اساتید صاحب نفس و معنوی مورد توجه و عنایت مسئولان قرار گیرد.

/ 2 نظر / 19 بازدید
احمد

سلام هفته عقیدتی سیاسی برتمامی مربیان سخت کوش وزحمتکش عقیدتی سیاسی سپاه مبارک باد انشاء الله

احمد

سلام هفته عقیدتی سیاسی برتمامی مربیان سخت کوش وزحمتکش عقیدتی سیاسی سپاه مبارک باد انشاء الله