دیوانه‌ایم، اما خل نیستیم که به ایران حمله کنیم!

"اوری آونری" که از روزنامه نگاران باسابقه صهیونیست به شمار می رود، در تحلیل خود خاطرنشان کرده است: «اوباما هارت و پورت می کند. این را پیش از این هم گفته بودم و دوباره تکرار می کنم، حتی پس از یاوه گوئی های بی پایان در این باره در مورد هیچ جنگی پیش از آن که رخ دهد، این قدر صحبت نشده است. اگر به سبک فیلم های قدیمی بگوییم اگر می خواهی شلیک کنی، شلیک کن، حرف نزن.»

وی در این مقاله که با عنوان "دیوانه یا مشنگ؟" (?Mad or Crazy) منتشر شده می افزاید: «نتانیاهو گمان می برد چرچیل دوران است، اما تا آنجا که من به خاطر دارم چرچیل هرگز هنگام رسیدن به قدرت نگفته بود که "من مسئولیت شکست آینده را به گردن می گیرم"؛ حتی در لحظات نومیدکننده آن دوران، او به پیروزی ایمان داشت.»

آونری تصریح کرد: «اسرائیلی ها به ویژه و به طور قابل فهمی از باران ده هزار موشک به سوی اسرائیل هراس دارند و نه فقط از سوی ایران، بلکه همچنین از لبنان و غزه. وزیر مسئول دفاع غیرنظامی در همین هفته مقامش را ترک کرد و فرد دیگری از حزب تیره بخت کادیما جای او را گرفت. همه می دانند که بخش بزرگی از جمعیت اسرائیل (از جمله شخص خودم) بی دفاع اند.

ایهود باراک اظهار داشته که موشک های دشمن بیش از 500 اسرائیلی ناقابل را نخواهد کشت. من دلم نمی خواهد که چنین افتخاری نصیب من شود. اگر چه در نزدیکی وزارت دفاع زندگی می کنم.»

وی معتقد است: «رودررویی نظامی بین ایران و اسرائیل فقط بخشی از ماجراست ولی بخش مهم آن نیست. همان طوری که در گذشته گوشزد کرده ام، مسئله بسیار مهم تر، تاثیر جنگ بر روی اقتصاد جهان است که هم اکنون در بحران عمیقی غرق شده است . ایران هر حمله اسرائیل را به منزله الهام از آمریکا تلقی کرده و واکنش آن نیز متناسب با آن خواهد بود، همان طوری که مقامات ایرانی در این هفته بیان کردند. خلیج فارس به مثابه یک بطری است که دهانه تنگ آن تنگه هرمز، کاملا تحت کنترل ایران است. توصیه عاقلانه این است که ناوهای هواپیمابر غول پیکر آمریکایی مستقر در خلیج فارس تا دیر نشده آن جا را ترک کنند. آن ها به کشتی های قدیمی شباهت دارند که کلکسیونرهای کشتی های مدل کوچک در داخل بطری سرهم می کنند. حتی سلاح های نیرومند آمریکا قادر به باز نگه داشتن تنگه نخواهند بود. روشن است که هزینه بسته شدن آن موجب بالا رفتن نجومی بهای نفت خواهد شد. درگیری نظامی واقعی، فروپاشی اقتصادی در پهنه جهان به بار آورده و صدها هزار - شاید هم میلیون ها - بیکار جدید ایجاد خواهد کرد.»

عضو سابق پارلمان رژیم صهیونیستی می افزاید: «هر کدام از این قربانیان اسرائیل را نفرین خواهند کرد. از آنجا که بسیار روشن است که این یک جنگ اسرائیلی است خشم متوجه ما خواهد شد. اما بدتر، بسیار بدتر، چون اسرائیل اصرار دارد که "دولت خلق یهود" است، این غضب ممکن است به شکل طغیان های بی سابقه ضد یهودی نیز ظاهر شود. اسلام ستیزان نوظهور به دوران گذشته نفرت از یهودیان باز خواهند گشت.»

اوری آونری آنگاه واقعیت نهفته در پشت لفاظی های مقامات رژیم صهیونیستی را یادآور شد و نوشت: «به رغم شست و شوی مغزی دائمی، نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثریت اسرائیلی ها نسبت به حمله موضعی کاملا مخالف دارند. یکی از چشمگیرترین جنبه های شرایط کنونی این است که فرماندهان ارتش و مقامات امنیتی نظیر روسای موساد و شین بث و نیز مسئولان پیشین این نهادها، کاملا و آشکارا با حمله مخالفند. این از موقعیت های نادری است که فرماندهان نظامی از مسئولان سیاسی، میانه روترند و سوال این است که چگونه مقامات سیاسی جنگ سرنوشت سازی را شروع می کنند، در حالی که عملا همه مشاوران نظامی آنان که قابلیت های نظامی و بخت پیروزی ما را می دانند، مخالف آنند؟»

قابل ذکر است این تحلیلگر صهیونیست آبان سال گذشته نیز در پی یاوه گویی های مشابه مقامات صهیونیست، آنها را به باد تمسخر گرفته و نوشته بود: «همه این صحنه مدرسه را به یاد دارند که پسر کوچکی با بزرگتر از خودش دعوا می کرد. رو به سر رفیقش داد می زد منو بگیر، قبل از آن که کاری دستش بدهم! از قرار معلوم دولت اسرائیل هم در چنین راهی افتاده است. یک ضرب المثل آلمانی می گوید انقلابی که پیشاپیش خبرش را بدهند، سر نخواهد گرفت. در مورد جنگ هم چنین است. داگان رئیس پیشین موساد چنین ایده ای را ابلهانه ترین ایده نامیده است. همه شواهد ناظر بر این است که تمام این جار و جنجال ها دوز و کلک است. این یک شگرد کهنه است

این تحلیل آونری آن قدر تلخ بود که باراک مجبور شد واکنش نشان داده و بگوید: «هنگامی که می شنویم یک روزنامه نگار ارشد به ملت می گوید اگر جنگی با ایران درگیر شود احتمال دارد یک صد هزار نفر کشته شوند و یا یک روزنامه مهم و پر تیراژ ادعا می کند احتمال دارد اسرائیل نابود شود و یا یک عضو مهم "کنست" می گوید در صورت جنگ با ایران، آنقدر افراد کشته خواهند شد که محلی برای دفن آنها وجود نخواهد داشت باید بپرسید این ها درباره چه سخن می گویند و چرا بذر وحشت را می کارند. کسی که می اندیشد من و نخست وزیر اسرائیل نشسته ایم و برنامه حمله به ایران را مطرح کرده ایم، هذیان می گوید.»

منبع: کیهان

/ 1 نظر / 6 بازدید
موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 292462182