بیانیه ارتش در گرامیداشت ۱۷۵ شهید غواص

بیانیه ارتش در گرامیداشت ۱۷۵ شهید غواص         بیانیه ارتش در گرامیداشت 175 شهید غواص ارتش در بیانیه‌ای با گرامیداشت ۱۷۵ شهید غواص تاکید کرد: این دست‌های بسته، امروز مردانه‌تر و استوارتر از هر دست دیگر، بیانگر روح بلند و تسلیم‌ناپذیر ایرانی است. به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا، در پی تشیع ۱۷۵ شهید غواص عملیات کربلای ۴، ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه‌ای یاد و خاطره این شهدای گرانقدر را گرامی داشته و تلاش در جهت تحقق اهداف بلند و الهی شهدای عزیز را وظیفه آحاد کارکنان نیروهای مسلح دانست.

 در این بیانیه آمده است: نزدیک به سه دهه پیش، ۱۷۵ رزمنده مخلص و عاشق دین، اروند را شکافتند و در صیانت از مرزهای این سرزمین پاک در تاریخ جاودانه شدند. اکنون این مردان مرد بازگشته اند. با پلاک‌هایی از جنس نور و آویخته بر سینه‌هایی مملو از ایمان و اعتقاد با دستانی بسته و آغوشی گشوده به سوی آسمان، تا این سرزمین ایزدی در ادامه تاریخ بلند و پربارش، پابرجا بماند و از ودایع الهی و اخلاقی خالی نماند.
این بیانیه می‌افزاید: این دست‌های بسته، امروز مردانه‌تر و استوارتر از هر دست دیگر، بیانگر روح بلند و تسلیم‌ناپذیر ایرانیست که در برابر همه سختی‌ها و تلخی ها، با همت و غیرت و با عشق به ولایت همواره گفته است و می‌گوید: ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست.
در ادامه این بیانیه آمده است: شهدای غواص آمده‌اند تا ما را نزد خداوند متعال شفاعت کنند و برای مهمانی رمضان آماده نمایند و ما با یاد آنها اراده قوی تری برای تحقق هیهات منا الذلة پیدا کنیم همانطوری که خدا خود فرموده «وَ الَّذینَ قُتِلُوا فی‏ سَبیلِ اللَّهِ فَلَنْ یُضِلَّ أَعْمالَهُم‏؛ و کسانى که در راه خدا به شهادت رسیده ‏اند، خدا هرگز اعمالشان را باطل و تباه نمی‌کند.
در پایان این بیانیه تصریح شده است: مجاهدت آنها که به عنوان غواصان دریادل در عملیات های کربلای چهار و پنج به شهادت رسیدند هرگز از یاد نخواهد رفت. آنها همچنانکه خدای متعال فرمودند زنده اند و نزد او روزی می خورند و این ما هستیم که باید تلاش کنیم ارزش هایی که آنها به خاطر آن جاودانه شدند را زنده نگاه داریم.

  ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۵۹

/ 0 نظر / 44 بازدید